İyi Bir Proje Önerisi

concept

Erasmus+ ve Bilgi Ortaklıkları’nın amaç ve hedefleri hakkında bilgi sahibi olmak için zaman ayırın. Ana eylemlere dikkat ederek tüm hibe kriterlerinin gözden geçirilmesi gerekmektedir. Ayrıca, daha önce kabul edilmiş projelerin sonuçlarına bakılmalıdır.

E-formlar giderek yaygınlaştığından, e-form/ekleri tanımak için de zaman ayırmanız tavsiye edilir. Başvuru sahipleri için en son Program Rehberi’ni okuyarak takip edin.

Güçlü bir öneri yaratmak için tutarlılık önemlidir. Sorunlar, çözümler, hedef gruplar, faaliyetler, bütçe, amaçlar ve kaynak/yetkinlik gibi konuların tümü bir arada ele alınmalıdır. Öneri basit ve somut olmalı, hedeflere ve yaklaşıma örneklerle desteklenmelidir. Kanıta dayalı bir yaklaşım benimsenmeli ve beklenen ihtiyaç analizi en gelişmiş biçimde sunulmalıdır.

Açık bir öneri, önerinin gerekliliğine, çözümlerine ve çıktılarına ihtiyacın nasıl belirlendiğine odaklanmalıdır. Titiz planlama yapılmalı, hangi faaliyetlerin ne zaman, ne kadar sürede ve hangi kaynaklarla gerçekleştirileceği açıkça belirtilmelidir.

Öneriler, odaklanılan konuların sınırlandırılması ile daha etkili hale getirilmelidir. Belirli bir konuda somut çözümler sunan öneriler, ilgili tarafların yararına somut ve sürdürülebilir sonuçlar doğuracaktır.

Güçlü bir öneri, Avrupa’daki tüm tarafların ve son kullanıcıların yararına somut ve sürdürülebilir sonuçlar doğuracağını ortaya koymaktadır. Ayrıca, tüm konsorsiyum ortakları tarafından ortaklaşa hazırlanmış ve kabul edilmiştir. Projenin başlangıcından itibaren yürütülmeye hazır olduğu ve tüm konsorsiyum ortaklarının kurumsal taahhüdünü ve desteğini aldığı belirtilmelidir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.