Tarım ve Dezavantajlı Gruplar

oped1-kmaE--621x414@LiveMint

Foto: Pradeep Gaur/Mint

Dünyadaki birçok kırsal topluluk zayıf bir ekonomiden muzdariptir ve insana yakışır bir istihdam ortamına girmek ve uygun bir maaş almak için çok az fırsat sunulmaktadır. Ne yazık ki, dünyanın dezavantajlı gençliğinin çok büyük bir yüzdesi bu topluluklarda yaşıyor. Ve sayıları her geçen gün artıyor.

Dezavantajlı gençlik, elbette, bu alanların etrafında, kötü ekonomiden muzdarip tek grup değildir. Diğer insan grupları, kırsal kesimde yaşayan ve kötü bir ekonomiye sahip olan kadınları içerir. Kırsal alanlarda gençleri, kadınları ve ihtiyaç duyan herkese iş bulmak için yardımcı olacak ekonomik fırsatları denemek ve yaratmak çok önemlidir.

Bu alanlarda iş arayan insanlara yardım etmenin iki farklı yolu vardır. İlki, gençliğin tarım sektöründe kendi işini yaratmaya başlaması olacaktır. Gençlerin fikirleri ve hayalleri vardır. Eğer fırsat verilirse, olağanüstü şeyler yaratabilecek potansiyellere sahiptirler. Her yerde genç erkeklere ve kadınlara kendi şirketlerinin sahibi olma fırsatı verilmesi, onların kanatlarını yaymalarına yardımcı olabilecektir. Onları kötü mali durumlardan çıkaracak ve elbette bölgenin gelişimine katkı sağlayabilecektir.

Bu insanları tarımsal işgücü piyasasına dahil etmenin bir başka yolu da onlara ihtiyaç duydukları becerileri, başarılı olmalarını öğretmektir. Bir tarımsal işletme veya çiftçi-girişimci olmak, sadece araziyle ilgili temel bilgilerin ötesinde bir bilgi gerektirir. Uygun ve etkili bir eğitim önemlidir. Özellikle tarım alanında yeni biri için…

Bu şekilde, genç erkeklere ve kadınlara toprağı nasıl işlediklerini öğreterek ve yerel kalkınma için ne kadar önemli olduğunu göstererek, kendi ülkelerinin gelişimine ne kadar katkıda bulunacaklarını anlayacaklardır. Tarım alanında yeni beceriler ve yetkinlikler edinerek kırsal alanlardaki yerel kalkınma sürekli ve etkili olabilecektir.

Şimdi, bu alanlarda yaşayan, ancak artık yapmayan insanlar için aynı şey söylenebilir. Başka bir deyişle göçmenler. Hem erkekler hem de kadınlar, bu insanların çok büyük bir yüzdesi, daha iyi yaşam koşulları bulmak için Avrupa’ya göç ediyorlar. Göç ettikleri bölgelerin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine çoktan katkıda bulunuyorlar.

Ev sahibi toplum, bu insanların entegrasyonundan sorumludur. Başarılı entegrasyon fırsatlarını en üst düzeye çıkaracak ve katkılarının Avrupa toplumuna etkisini ikiye katlayacaktır. Bu insanlar zaten kırsal alanlardan geliyor. Başka bir deyişle, toprağı nasıl işleyeceklerini zaten biliyorlar.

Göçmenleri, hem erkekleri hem de kadınları birleştirmenin en iyi yolu, onlara işgücü piyasasına yasal erişim sağlamaktır. Avrupa çevresindeki çoğu kişi kırsal alan katkılarını kullanabilir. Böylelikle göçmenler hem bölgenin gelişmesine katkıda bulunacak hem de elbette işgücü piyasasına yasal erişim ve bölgede kalma yasal izinlerini alacaklardır.

Son olarak genç işsizliği her yerdedir. Kırsal alanlardaki dezavantajlı gençler, işsizlikten çok daha fazla acı çekmektedir. Her yerde işsiz erkek ve kadınlar ekonomik durumlarını iyileştirmek için bir yol arıyorlar. Toprak i ile çalışmak her zaman iyi bir seçimdir. Toprak asla değerini kaybetmeyecektir. Bununla birlikte çalışabilecek insanlar, toplumun gelişimi için her zaman değerli olacaktır. Ve bu, her yerde işsiz gençler için harika bir fırsat olabilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.