KA229’da Örnek P Faaliyetleri

Erasmus+

Mail adresimize ulaşan bir soruya binaen bu paylaşımın gerekliliğini düşündük. Projelerinizde yardımcı olacağını düşünmekteyiz. Proje yönetimi ve uygulama kısımlarında aşağıdaki örneğini dikkatlice incelemenizi tavsiye ederiz.

Öncelikler:

Dijital çağda açık eğitim ve yenilikçi uygulamalar

P1- MARKA ARKASI – SANAL ÖĞRENME ETKİNLİĞİ 1

Katılımcılar ünlü şirketler, girişimciler ve onların başarı hikayeleri hakkında ortak bir belge oluşturmak için Skype, sosyal paylaşım siteleri ve gmail uygulamalarını kullanacaktır. Öğrenciler uluslararası karma gruplar halinde çalışacak, her grup dünya çapında bilinen bir şirket veya girişimci seçecek ve kuruluşunu, kısa tarihini ve başarının sırrını keşfedecektir. Katılımcılar, bilgileri eposta hesabı uygulaması – google docs aracılığıyla oluşturulan paylaşımlı sunumlarda toplayacaklardır. 5 ders boyunca sunumlar üzerinde birlikte çalışacaklardır. 1. Adım: Eğitim: Google docs ile nasıl çalışılır? 2. Adım: Paylaşılan belgeler oluşturma. Öğrenme etkinliğinde yer alan öğrenciler, öğretmenlerle birlikte mentor olarak görev yapacak ve diğer öğrencilere bu görevi yerine getirmelerinde yardımcı olacaktır. Tüm dersler, etkinlikler ve öğrencilerin çalışmaları proje içeriğinde yayınlanacaktır.

P2- ULUSLARARASI İŞ TAKVİMİ – SANAL ÖĞRENME ETKİNLİĞİ 2

Katılımcılar, girişimciler için önemli tarihler içeren ortak bir TAKVİM oluşturmak için Skype, sosyal paylaşım siteleri ve gmail uygulamaları aracılığıyla çalışacaklardır. Katılımcılar, Google Takvim – e-posta hesabı uygulaması ile oluşturulan paylaşılan bir takvimde bilgi toplayacaktır. 5 ders boyunca katılımcılar uluslararası iş takviminde uluslararası karma gruplar halinde çalışacaklardır. 1. Adım. Eğitim: Google Takvim ile nasıl çalışılır? 2. Adım: Grup (Paylaşılan) takvimi oluşturma; harçlar, sigortalar, vergiler, harçlar vb. için son tarih ve son tarihlerin yüklenmesi. 2. öğrenme aktivitesinde yer alan öğrenciler, öğretmenlerle birlikte mentor olarak görev yapacak ve diğer öğrencilerin bu görevi yerine getirmelerinde yardımcı olacaktır. Tüm dersler, etkinlikler ve öğrencilerin çalışmaları proje içeriğinde yayınlanacaktır.

P3- PARA VE İSTATİSTİK – SANAL ÖĞRENME ETKİNLİĞİ 3

MS Excel’de tablo ve grafik oluşturma – 3. sanal öğrenme etkinliğinin 5 dersinde katılımcılar MS Excel kullanmanın temellerini öğreneceklerdir: basit bir tablonun nasıl oluşturulacağı, doğru grafik tipinin nasıl seçileceği ve nasıl oluşturulacağı, grafiklerin nasıl okunacağı. Bu öğretici, Skype çevrimiçi öğretim oturumları öğretmenler tarafından düzenlenecek, ardından katılımcılar görevler / çalışma durumları ve problem çözme faaliyetleri / uluslararası karma gruplar işbirliği halinde çalışmalar yapacaklardır. Katılımcılar gerekli bilgi ve becerileri edinecek ve daha sonra bunları Bütçe / Finans bölümünde dördüncü uluslararası öğrenme etkinliği sırasında geliştireceklerdir. Öğrenciler harmanlanmış öğrenme ve çevrilmiş sınıf kavramı ile ilgili bilgi ve beceri kazanacaklar. Tüm dersler, etkinlikler ve öğrencilerin çalışmaları bu proje içeriğinde yayınlanacaktır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.