Gençlik çalışmalarında hangi çevrimiçi araçları kullanabilirsiniz?

Her sorun bir meydan okuma olarak da görülebilir ve bu zor günler bizi kutunun dışında düşünmemize, yeni uygulamalar, araçlar kullanmamıza ve mümkünse çalışmayı çevrimiçi bir ortama dönüştürmemize neden olur.

İlham almak için, yakın gelecekte sizlere çevrimiçi öğrenme ve gençlik çalışmaları için kullanabileceğiniz çeşitli yararlı araçlar ve platformlar tanıtacağız.

Dikkatinizi çekmek istediğimiz ilk araç KAHOOT!

Eğlence, bilgi testi için değil, aynı zamanda çeşitli konuların sunumu için kullanılabilecek sınavlar ve benzer oyunlar oluşturmak için bir araçtır. Hatırlatmakta yarar var; uygulamanın premium sürümü, bugünlerde ücretsiz olarak kullanılabilir.

Uygulama Norveç eğitim ortamından uzmanlar tarafından oluşturuldu ve prensibi basit, ancak daha etkili! Kendi başınıza veya anahtar kelimelerle kısa testler oluşturabilir ve ihtiyacınız olan konulara göre önceden oluşturulmuş olan herkese açık oyunları aramak için filtreleyebilirsiniz.

Sınav yapmak üzere seçeneklerle (bir veya daha fazla cevap doğru olabilir) çeşitli sorular sorabilirsiniz. Bireysel soruları cevaplamak için yarışmacılara ne kadar zaman kaldığı da yazarın elindedir. Oyunun kendisi sırasında sadece doğru cevap vermek değil, aynı zamanda daha hızlı olmak da önemlidir. Çalışmanıza soru ekleyebilir veya sorularınıza GIF ekleyebilirsiniz.

Sınav gerçek zamanlı olarak oynanabilir veya daha uzun bir süre açık bırakılabilir, katılımcılar bağlantıya sahip olduklarında kademeli olarak katılırlar.

Enstrüman doğal rekabetten ve sadece genç yaşta değil kendimize dayanan oyun arzusundan yararlanır. Uygulamanın avantajı otomatik geri bildirim ve takım arkadaşlarının sonuçlarını gerçek zamanlı olarak görme fırsatıdır. Bazıları için oyuna gerçek adlarını girmek zorunda olmadıkları için rahattır, ancak takma ad yeterlidir.

Bu uygulamayı öğretmenler, ebeveynler, gençlik çalışanları, eğitim amaçlı veya eğlence amaçlı girişimcilere tavsiye ediyoruz. Sınav, örneğin, çevrimiçi konferans görüşmelerini artırmak için de kullanılabilir. Uygulamada daha fazla bilgi edinebilir ve ücretsiz olan çevrimiçi web seminerlerine katılabilirsiniz.

Bağlantı: https://create.kahoot.it/

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.