LOVEAT, 27 Ekim-3 Eylül

Derneğimizin ortak olduğu “LOVEAT” Erasmus+ projesi kapsamında gençlerimizi İtalya’nın Poggiardo şehrine gönderdik. Projenin temel hedefi gastronomi bilgisi ile gençler arasında sosyal içermenin yaygınlaştırılmasıdır.

Yiyecekler sadece yaşamak için kullanılan maddeler değil, aynı zamanda başkalarıyla iletişim kurmanın bir yoludur. Yemek bir dildir, çünkü onu uygulayanların kültürünü barındırır ve ifade eder, geleneklerin ve grup kimliğinin koruyucusudur, böylece bizimkinden farklı kültürlerle temasa geçmemize yardımcı olabilecek olağanüstü bir iletişim aracı haline gelir.
Gıda, DNA’sında şenliği, birliği ve kardeşliği kolaylaştıran geni içerdiğinden, temel bir değişim ve entegrasyon anı haline gelir.

Aslında proje, Avrupa entegrasyonu sürecinde pasif bir şekilde geçmekten ziyade, bölgede aktif olarak hareket etmeye daha hazır vatandaşlar, dernekler ve kurumlar yaratmayı amaçlıyor.
Ayrıca bazı ülkelerde henüz yaygınlaşmamış olan Erasmus Plus programı yaygınlaştırılacaktır. Ayrıca, daha ileri gençlik değişimleri ve ESC projeleri planlayabilme imkanı, genç katılımcılara, alıcı ülkelerin ekonomi ve hizmet üretimi açısından ekonomisini uygulayarak, istihdam yaratarak AB ülkelerini ziyaret etme fırsatı sunacaktır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.