Geleceğiniz İçin Bir Tavsiye

WORK-HAPPY-628x314

 

Günümüzde, Avrupa’nın her yerinden gençler, farklı bir kültürde kendi başlarına çalışmayı deneyimleme şansına sahipler. Bu, kendi ulusal sınırlarımızın dışında anlamlı bir gelecek yaratmaya yönelik büyük bir adımdır.

Avrupa’da işle ilgili deneyimler kazanmak için birçok fırsat var. Bazen, sizin için uygun bir deneyim bulmak için ihtiyacınız olan bir internet bağlantısıdır. Olumlu bir zihniyete sahip olmak ve mevcut bilgi ve becerilerinizi geliştirmek için bir irade, yüksek öğrenime erişim fırsatı bulamamış olsanız bile, bir iş bulmaya kesinlikle daha fazla yaklaştıracaktır. Avrupa Birliği Komisyonu, Avrupa’da çalışmak isteyen veya oralarda daha fazla tecrübe sahibi olmak için çeşitli programlara zaten sahiptir.

Genç Girişimciler için Erasmus

Bu, kendi şirketinizi kurmakla ilgili bir hayaliniz varsa, katılabileceğiniz gerçekten yararlı bir projedir. Projenin ana amacı, yeni bir girişimcinin, bir başka AB ülkesinde bir şirkette zaman geçirerek küçük veya orta ölçekli bir işletmeyi yönetmek için ilgili becerileri edinmesine yardımcı olmaktır.

Farklı bir iş ortamında çalışmak, bir işin nasıl çalıştığını, hangi know-how’u ve bu bilgiyi işinize nasıl uygulayabileceğinizi anlayarak bilginizi geliştirmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca, ülkenize döndüğünüzde akranlarınızla mutlu bir şekilde paylaşabileceğiniz anlamlı kültürel deneyimler kazanacaksınız.

Bu proje farklı kültürleri anlamak ve bilginizi diğer farklı girişimcilerle paylaşmak için gerçekten kolay bir yoldur. Zaten bir iş planınız varsa, bu projeye başvurabilirsiniz. Motivasyonunuzu belirtmeyi ve iş planınızı gerçekçi bir şekilde paylaşmayı unutmayın.

EVS-AGH

Erasmus + programı sizin gibi gençlere Avrupa Gönüllü Hizmetine katılarak hayatlarında fark yaratma fırsatı sunuyor. Bunu yapmayı seçerseniz, AB sınırları içinde veya dışında yabancı bir ülkede tam olarak çalışacağınızı bilmelisiniz. Seçebileceğiniz birçok iş alanı var, bu yüzden tutkulu olduğunuzu seçeceğinizden emin olun. Bilmeniz gereken başka ne var?

12 aya kadar çalışabilir, katılım ücretsizdir ve ücretsiz dil kursları sunulmaktadır. Kulağa hoş geliyor değil mi? Ayrıca, sosyal uyumu güçlendirmeye katkıda bulunacak, aktif vatandaşlığı teşvik edecek ve genç yabancı insanlar arasında dayanışma, hoşgörü ve karşılıklı anlayış geliştireceksiniz. Bunu yaşamak istiyorsanız CV’nizi hazırlayın ve başvuru mektubunuzu yazın!

VET-Mesleki Eğitim Projeleri

VET mesleki, eğitim ve öğretim anlamına gelir. Temel olarak, bu proje size yabancı bir ülkeye (1 haftadan 2 aya kadar) gitme ve belirli bir iş alanıyla ilgili bilgi edinme şansı sunuyor. Bu oturumlar sırasında, diğer insanların bilgi birikiminden yararlanacaksınız, becerilerinizi geliştirecek ve hayal ettiğiniz işi almanız için sizi daha emin ve hevesli yapacak bir eğitim alacaksınız.

Özetle, gençlerin iş deneyimlerini ve becerilerini geliştirmeye katkıda bulunabilecek çeşitli projeler var. Fırsatlar senin için orada bekliyor; Heyecan verici bir deneyim yaşamaya hazır olun!

İşgücü Piyasasının Ne Durumda

İşgücü piyasasını anlamak maalesef, gençlerin üniversiteye başvurduktan sonra araştırma yapmaya karar verdikleri yönlerden biridir. Gerçekte, insanların kariyer yoluna karar vermeden önce dikkate almaları gereken en önemli şey budur. Kendinize kapsamlı bir araştırma yapmanın ne olduğunu soruyorsanız, bazı cevaplar bulabilirsiniz.

Öncelikle, mevcut sosyal ve ekonomik bağlamda, gençler işgücü piyasasını objektif olarak analiz etmek zorundadırlar. Bu, ileriye bakmamız ve önümüzde olanı tahmin etmemiz gerektiği anlamına geliyor. Bir üniversite diploması size bir iş garanti etmez. Bu, tutkunuzu sürdürmemeniz ve hayalleriniz için çalışmanız gerektiğini önermez. Sadece pazarın ihtiyaç duyduğu becerileri geliştirmeniz gerektiği gerçeğini içerir. İkincisi, değişiklikler bugünün dünyasının çok yaygın bir gerçeğidir. Her toplumda, işler çok hızlı değişiyor ve en yeni trendlere, ihtiyaçlara ve perspektiflere ayak uydurmak zorundayız. Bunu yaparak, aslında istediğiniz geleceği yaratmanıza yardımcı oluyorsunuz. Güncel olun ve iyi çalışmaya devam edin!

Son olarak, dürüstçe söylemek gerekirse, ailenizi ve arkadaşlarınızı tavsiye almanın çok doğru bir araştırma olmadığını söylemeliyiz. Sizin için en iyi niyetleri olsa da, eylemleriniz için sorumluluk almak ve tutkularınıza ve iş piyasasına göre, sizin için en iyi yolun ne olduğuna karar vermek size bağlıdır.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.